Jak ochočit korelku

8. listopadu 2014 v 14:56 | ∞Christen∞
Pro ochočení korely mám 2 způsoby které mám z vlastní zkušenosti. Pokud ale korela není vyplašená a neutíká Vám od ruky, tak zkuste druhý způsob.

PRVNÍ ZPŮSOB (když se bojí ruky)
- Pokud chováte i jiné ptactvo například andulku vlnkovanou a lítá si volně po pokoji a máte ji již dlouho, tak korela může začít žárlit a udělá všechno pro to, aby se proletěla. Pusťte andulku z klece a nechte otevřené dvířka od klece a korela pokud má hodně odvahy na to aby se proletěla tak si vyletí, nebo spíše vysouká z klece. Korela asi zdřejmně skočí na zem, tudíž ji chytněte, co nejrychleji, ale né tak, že vemete hadr a chytnete ji do něj, takhle ne! Vy si sednete na zem kde cupitá a divočí korela, vezmete ji a dáte si ji na sebe třeba na břicho a nechte ji řádit, ona zjístí, že ji nic neděláte a ona se uklidní, po pár minutách zjístí, že se nemá proč bát a tak ji nechte velný prostor na prolétnutí a zkuste si ji nechat na ruce, nebo na prstu. Pokud korela pochytala hodně odvahy, musela dát i nějakou rezervu na Vás, protože je vše pro toho drobečka nové. Pokud se bude bát jako moje korelka tak Vám poleze po ruce i klidně na rameno. Nechte korelku na vašem rameni sedět, rozhodně bude prostředí okukovat a zjíšťovat kde sedí její nový spolu opeřenec. Korela může létat splašeně když andulka (nebo jiný druh ptáčka) bude lítat po pokoji. Ještě ale není vyhráno, korela Vás dala jenom část důvěry, zkuste na ni pomalu mluvit, korely mají taky moc rády drbání a hlazení okolo hlavy, zkuste ji pohladit, pokud se bude bát tak se nic neděje. Od korely klovnutí nebolí, když bude chtít pohladit, tak Vás jemně klovne a dá hlavičku pod Váš prst či ruku, pokud tak udělá, tak máte víc než polovičně vyhráno. Pokud Vám sedne sama od sebe na ruku (dáním prstu nebo ruky okolo jejich nožiček) a bude na ni sedět a okukovat Vás a neutíkat nebo nesnažit se zdrhnout, tak jste právě vyhráli :). Korela se Vaši ruky už bát nebude, pokud ji nepodrazíte Vy, jako její přítel, potom by Vám už nevěřila a její důvěra k Vám by už nemusela najít.

DRUHÝ ZPŮSOB (pokud korela neutíká od ruky)
- Zkuste zařídit, aby jste byli sami s pokoji, jenom Vy a korela. Poté zkuste na ni mluvit potichu a hlavně dělat pomalé pohyby, aby jste ji nevylekali. Zkuste dát ruku do klece, opět pomalu a opatrně, i když bude řádit a lítat po kleci, nic se neděje, jenom se vylekala a nechte ruku v kleci. Zkuste ji dát něco dobrého, třeba senegalské proso, není ale moc účinném, doporučuji kolečko mrkve a nebo měsíček jablka, měla by na to začít reagovat. Zkuste tam dát i druhou ruku, tu jednu položte na bidílko a tu druhou na veši ruku, ale dále od bidílka, aby jste korelu nalákali na Vaši ruku, tedy k jablku nebo to na co ji lákáte. Po chvilce by za Vámi měla jít. Zkuste potom to jablíčko oddalovat, tak až na ni nedosáhne a donití ji to překonat svůj strach a vlést na Vaši ruku. Pokud se Vám to nepovede, nic se neděje, zítra je taky den a můžete to klidně zkoušet dále. Chce to hlavně trpělivost, uvidíte sami, každým dnem si budete bližší.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hanif Hanif | Web | 9. listopadu 2014 v 12:11 | Reagovat

Skvělí článek, ten první způsob někdy musím zkusit, jenomže problém je, že já mám všchno ptactvo ve venkovní voliéře, takže to bude trochu problém :D.

2 Edeal Edeal | Web | 10. listopadu 2014 v 19:56 | Reagovat

Já korelu nemám...
Jinak článek se mi moc líbil. Obdivuji tě, že jsi to tak krásně vymyslela! Opravdu, když jsem to četla, myslela jsem, že jsi to dělala z internetu =D
Škoda, že ji nemám, jinak by jsem to zkusila!

3 Christen Christen | Web | 11. listopadu 2014 v 17:56 | Reagovat

[2]: nee nedělala jsem to z internetu :D jak tě to ježiškote napadlo? :D je to z moji zkušenosti :-) korelka byla ochočena jinak a andulka taky :-) a obě poslouchaly jenom mě :-) nikoho jinýho doma :-) a aji andulka, aji korelka uměla mluvit :-) byli to moji 2  šikovní papoušci :-) už jsou dobrý rok v nebíčku :-) a děkuji za pochvalu, dala sem si s ním záležet :-)

[1]: Děkujiii :3 áha :D no nevadí no :D

4 Silmarilli Silmarilli | Web | 9. dubna 2015 v 11:21 | Reagovat

Zrovna připravuji na svém blogu, taky články o korelách a ironie je, že moje Korela se taky jmenuje Ferdinand :D :D Musím říct,  že pro začáteční chovatele je úplně nejlepší, když si korelu pořídí u chovatele ještě jako mládě, které neumí létat, snadno tak zapomene na svuj život mezi ptáčky a přilne více k člověku...
Jinak to tu máš opravdu moc hezké...:)

5 Christen Christen | Web | 9. dubna 2015 v 16:59 | Reagovat

[4]: no vidíš to :D náhoda :D :-) děkuji moc za pochvalu článku :-) pozdravuj korelku Ferdíka :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.